• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 021-44869502-3

نقش IP در کیفیت راهبند و درب اتوماتیک

در این مطلب به نقش یکی از پارامترهای مهم که متآسفانه از نگاه بسیاری از خریداران پوشیده مانده اشاره خواهیم نمود.

در جهان صنعت برای توصیف خواص کیفی یک محصول با شاخص هایی این ویژگی ها را تعریف می نمایند تا ضمن تعریف دقیق تر کیفیت بتواند در کوتاهترین شکل ممکن مفاهیم مربوط به آن خاصیت را به مخاطب ارائه نماید.

یکی از این شاخص ها شاخص مقاومت یا پشتیبانی در برابر نفوذ است و یا به عبارت دیگر نفوذناپدیری سیستم می باشد. نماد انگلیسی IP تعریف کننده سر کلمات Ingress Protection می باشد. و با دو عدد تعریف می شود که عدد اول شاخص نفوذناپذیری در برابر آب می باشد، عدد اول تا 6 شماره گذاری شده و عدد دوم تا 8 شماره گذاری شده به عنوان مثال IP67 عدد 6 به مفهوم نفوذناپذیری در برابر گرد و غبار می باشد. یعنی سیستم با شاخص IP که عدد اول آن 6 باشد در برابر نفوذ ذرات گرد و غبار کاملا حفاظت می شود و اما عدد دوم که شاخص در برابر نفوذ آب می باشد که در مثال بالا عدد 7 به معنی این است که چنانچه محصول در عمق 15 سانتی متری تا یک متری عمق آب قرار گیرد تا مدت 30 دقیق آسیب نمی بیند.

حال این شاخص چگونه کیفیت محصول را برای خریدار تضمین می کند. زمانی که یک محصول در یک رسته با محصولی مشابه مقایسه شود محصولی که IP بالاتری دارد کیفیت بالاتری کیفیت بالاتری نیز دارد.

دلیل این موضوع اینست که وقتی نفوذ کمتر می شود قطعات با دقت بالاتری تولید شده اند و بهتر به اصطلاح عمومی فیت شده و آب بندی شده اند. بنابر این این اطمینان خاطر دریافت می شود که محصول با طراحی و مواد اولیه بهتری تولید شده.

از سوی دیگر زمانی که نفوذ گرد و غبار (بخصوص در حالی که اغلب نواحی کشور ما درگیر پدیده گرد و غبار است) به داخل محصول کمتر شود طول عمر کاملا تضمین می گردد. گرد و غبار و آب نمی تواند به قطعات الکترونیک و مکانیک سیستم آسیب بزند.

بنابراین در محصولات درب اتوماتیک یک رده کالای با IP بالاتر با کیفیت تر نیز هست.

  1. نام و نام خانوادگی(*)
    ورودی نامعتبر است
  2. ایمیل(*)
    ورودی نامعتبر است