• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 021-44869502-3

قیمت رقابتی و چالش کیفيت

 

بخش اول: خلاص کن دستی

 

خلاص کن دستی یکی از اجزاء مهم در سیستم های گذر اتوماتیک می باشد؛ از سویی به این دلیل که به طور مستقیم در مکانیزم سیستم و نحوه عملکرد آن موثر است و از سوی دیگر به دلیل اینکه در مواقع قطع برق و یا شرایط اضطراری سیستم خلاص کن می تواند مسیر را بازگشایی نماید، بنابراین نمی توان از کنار کیفیت بخش خلاص کن جک ها، راهبندها و درب های اتوماتیک به آسانی عبور کرد.

بخش خلاص کن در جک ها و راهبندها بر مبنای مکانیزم های سنبه ( زائده های سه گوش یا شش گوش ) و ماتریس ( حفره های سه یا شش گوش ) استوار است که با آچارهای معکوس حالت مغزی خلاص کن درگیر شده و سیستم را خلاص می کند.

پس از مرور این مقدمه به بررسی اثر این بخش کوچک در کیفیت سیستم درب یا راهبند اتوماتیک می پردازیم.

تولید سنبه و یا ماتریس شش گوش بدون استفاده از روش ریختگری دشوار و پرهزینه است.

از طرف دیگر ریختگری فلزات و یا تزریق پلاستیک محصولی با حالت الاستیسیته کمتر و شکننده و تردتر به دست می دهد. جالب است بدانیم اغلب برندهای بزرگ حفظ قیمت پایین تر را برگزیده و اقدام به تولید مغزی خلاص کن پلاستیکی بخصوص در راهبندهای اتوماتیک نموده اند که در نتیجه با اندک فشاری زائده مثلث شکل مغزی خلاص کن شکسته و آسیب می بیند.

مشاهدات نشان نشان می دهد در حال حاضر تنها یک برند که می توان گفت از برترین برندهای جهان می باشد خود را مقید به تولید غیر از ریخته گری نموده و از این منظر قابل تحسین است و سایر برندها که شاید از منظر قیمت خود را در سطح بالایی حفظ نموده اند کیفیت محصول خود را در حد برندهای متوسط ارائه می نمایند.

  1. نام و نام خانوادگی(*)
    ورودی نامعتبر است
  2. ایمیل(*)
    ورودی نامعتبر است